VÅRTERMIN 2023
Bästa medlem! Hoppas du har haft en bra juledigeht!
Nu är det inte långt kvar till terminsstarten, vecka 4 drar vi igång! Inför vårterminen har vi gjort en hel del förändringar på träningsschemat som vi hoppas ska bli bra för er! Klicka på länken för att se hela schemat SCHEMA
Knattar, Barn- och Ungdomsgrupper (5-13 år):
Terminen börjar den 23:e januari och håller på till den 25:e maj, Knattarna kör vecka 4 till vecka 13. Det finns några platser kvar i samtliga grupper så in och veckan medlemskap för att säkra din plats.
Vuxna (från 14 år):
Vi har nybörjarintag under hela terminen, tänk dock på att det kan vara trångt om platser innan terminsstarten den 23:e januari då vi har ett begränsat schema. Vårterminen slutar vecka 25 för vuxna. Du tecknar ditt medlemskap direkt via hemsidan.
Här hitter du svar på de vanligaste frågorna om Bålsta Dojo: https://www.balstadojo.com/beginer/#faq
Vill du se mer information om våra priser och medlemskap kan du klicka här: https://www.balstadojo.com/register
Helgen den 18-19 februari arrangerar vi Dynamix Fighting Sports årliga Kick-off i våra lokaler med ca 150 tränande som kommer att köra jiu-jitsu i våra lokaler. Campet är öppet för samtliga våra vuxna medlemmar samt de ungdomar som har tränat mins 1 termin BJJ. Vi kommer att behöva hjälp med att iordningställa lokalerna under fredagen den 17:e februari samt efter campat på söndagen.
Vi ser fram emot en grym vårtermin med mycket träning och tävlingar!