Nordic Open BJJ

Vi är glada att meddela att vi kommer att göra en extra satsning på Nordic Open BJJ helgen den 25-26 mars. Vi vill ha en starkare närvaro och öka våra chanser att ta hem fler medaljer denna gång. Därför uppmanar vi alla våra medlemmar att anmäla sig och delta i denna stora tävling.

För att hjälpa våra medlemmar att förbereda sig på bästa sätt, kommer vi att lägga lite extra tid på BJJ-träningarna under de kommande veckorna. Vi kommer att lägga extra fokus på att erbjuda coaching och sparring för att hjälpa våra medlemmar att förbereda sig inför tävlingen. Slutligen kommer våra tränare att vara på plats under NOC för att coacha er under tävlingen.

Vi vill uppmuntra alla att anmäla sig och vara med oss på NOC. Ju fler vi är, desto bättre. Här är länken för anmälan: https://sbjjf.smoothcomp.com/en/event/8881.

Låt oss göra detta till en oförglömlig upplevelse tillsammans. Om ni har några frågor eller funderingar, tveka inte att kontakta oss.

Med vänliga hälsningar, BJJ teamet

Föregående
Föregående

SEMINARIER

Nästa
Nästa

Årsmöte