Skapad: March 4th, 2009

Lättnad Idag när jag kom hem och kollade igenom posten hade jag fått en tjockt brunt kuvert, min första tanke var ?nej inte flera anklagelser? men till min stora glädje så vad det inte fler anklagelser utan det var tvärt om?

I brevet fanns sida efter sida med information om att samtliga förundersökningar som låg hos poliens har lagts ner, vilket äntligen innebär att polisen har efter sina undersökningar insett att jag faktiskt har talat sanning hela tiden och blivit oskyldigt anklagad.

Det känns så oerhört skönt att det äntligen håller på att vända så att jag kan gå vidare med mitt liv. Nu återstår bara att överklagan går igenom och att jag fåt upprättelse för den domen som föll tidigare i år.

Tack alla ni som har trott på mig och valt att stötta mig genom hela den här resan.

Kommentera

Leave a Reply


  
BLI MEDLEM IDAG
Vårt medlemskap ger dig tillgång till hela vårt träningsutbud

Läs mera om våra medlemsavgifter »
FACEBOOK
SÖK
ARKIVET
info@balstadojo.com, 070 - 792 02 73
MEDLEMSSERVICE
070 - 792 02 73
info@balstadojo.com
Bankgiro 608-5526